Ο Σύλλογος

Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Καρπάθου ιδρύθηκε το 1999 στην Κάρπαθο με πρωτοβουλία του αείμνηστου συμπατριώτη μας Μιχαλάκη Η. Μακρή με σκοπό την αντιμετώπιση της δυσχέρειας εύρεσης μονάδων αίματος των μονίμων κατοίκων της Καρπάθου, σε έκτακτα περιστατικά.

Αναλογικά με τον μόνιμο πληθυσμό του νησιού μας, ο Σύλλογος μας είναι κατά γενική ομολογία ένας πολύ δραστήριος Σύλλογος, αν λάβουμε υπόψη μας ότι πολύ μεγαλύτερες πόλεις δεν έχουν καν Σύλλογο Αιμοδοτών.

Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Καρπάθου πραγματοποιεί κάθε έτος αιμοδοσίες σε συνεργασία με τα Τμήματα Αιμοδοσίας των Νοσοκομείων Ρόδου και Παίδων "Αγία Σοφία".

Δώσε Αίμα, Σώσε μία Ζωή!!!
Υλοποιήθηκε από τη Webnode
Δημιουργήστε δωρεάν ιστοσελίδα! Αυτή η ιστοσελίδα δημιουργήθηκε με τη Webnode. Δημιουργήστε τη δική σας δωρεάν σήμερα! Ξεκινήστε